Ruch to zdrowie !

Od września 2015 roku organizujemy zajęcia sportowe promujące aktywność fizyczną, jako alternatywę do zajęć w szkolnych ławkach a także do siedzenia przed komputerem czy telewizorem.

W zajęciach uczestniczą dzieci niepełnosprawne i zdrowe ich rodzice oraz wolontariusze – młodzież ze słupskich szkół. Wszyscy wspólnie ćwiczymy, biegamy, gramy i aktywnie spędzamy czas. Zajęcia dobrane są do wieku i niepełnosprawności dzieci. Na zajęcia zapraszamy trenerów z różnych dziedzin sportu, takich jak:  koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, karate, unihokeja, wspinaczki na ścinkę, tenisa ziemnego, Zumby, była też możliwość pojeździć na łyżwach na lodowisku.

Zajęcia sportowe dla dzieci niepełnosprawnych są formą rehabilitacji, zwiększają witalność uczestników, poprawiają kondycję i samopoczucie, wzmocnią koncentrację oraz sprawność intelektualną, poprawiają proces logicznego myślenia, dają możliwość zniesienia napięcia mięśniowego i rozładowania emocji, a także funkcjonowania w grupie i uczestniczenia w aktywnym życiu społecznym.

 

      ,       

 

             

 

               

 

                                                                 

 

                

Nasi wspaniali wolontariusze